Jak na APEX 5: Mobilní zobrazení a mobilní aplikace

V dalším díle seriálu o APEXU a jeho funkcích, bych vám rád představil, jak fungují webové aplikace na mobilních zařízeních. Mobilní zařízení jsou v dnešní době tak běžnou součástí našich životů, proto umět vytvořit aplikaci určenou přímo pro váš telefon, je nutností.

Jako výchozí aplikaci použijeme tu, kterou jsme již vytvořili v předchozím návodu a pouze jí upravíme, tak, aby byla plně funkční i v telefonu.

Zde si můžete prohlédnout, jak vypadá vaše aplikace na počítači.

Pro simulaci zobrazení na telefonu, použiji internetový prohlížeč Google Chrome. Poté, co se přihlásíte do aplikace, klikněte pravým tlačítkem myši a použijte možnost prozkoumat. V levém rohu na první liště vyberte ikonu mobilních zařízení.

Google Chrome je v tomto případě výborný pomocník, dokáže totiž nejen simulovat různá zařízení a rotovat obrazovku, ale nechá vás i vybrat, jestli je simulované zařízení online nebo offline a dokonce nabídne i možnost vyzkoušet si aplikaci na starším a slabším hardware. Simulace mobilního prostředí je proto velmi věrohodná.

Pojďme si nyní projít aplikaci a ukázat si, jak na mobilním zařízení vypadá. Prvně se podíváme na menu.

Menu jde v APEXu nastavit tak, aby se otevíralo z horní strany obrazovky, ne ze strany. Na mobilních telefonech je takové menu preferované, vypadá lépe a je přehlednější. Pokud byste pak otočili své zařízení na šířku, tak i v tom případě bude menu přívětivě umístěné.

APEX tímto responsivním škálováním aplikace umožňuje vytvořit jen jednu aplikaci pro všechny platformy. Vámi vytvořená apka tak bude fungovat v operačních systémech Windows, Linux či macOS, nebude mít problém ani s iOS nebo Androidem a zvládne dokonce i chytré televize. Poběží zkrátka všude, kde je webový prohlížeč.

Nyní bych vám rád ukázal, jak vypadá dashboard a strana s obrázkem. Poté se budu pečlivěji věnovat report zaměstnanců.

Jak vidíte, přizpůsobení zobrazení je velmi přesvědčivé a v dnešní době, kdy více lidí navštěvuje webové stránky přes telefon než přes počítač, je tato možnost APEXu velkou výhodou.

Na dalším obrázku můžete vidět, jak vypadá tabulka zaměstnanců, vytvoření záznamu a jeho editace.

Od |2018-11-13T13:50:25+01:00Listopad 2nd, 2018|Jak na APEX|0 komentářů

Napsat komentář